Ostatnie tygodnie są niezbyt dobre dla głównego indeksu i wielu spółek. Jasne, w lutym nie wyglądało to źle i zwyżki dawały nadzieję na przebicie oporów i kontynuację. Wiemy jednak dobrze co się działo w marcu i nie pomaga to giełdom. Sytuacja na wykresie dziennym nie wygląda różowo. WIG zatrzymał się na wsparciu, ale układ średnich jest negatywny i gołym okiem widać przewagę podaży:

WIG dzienny

WIG dziennyJeśli jednak przyjrzymy się wykresom z wyższych przedziałów czasowych to zobaczymy, że jesteśmy w ważnym miejscu. Na wykresie tygodniowym za wsparcie może posłużyć średnia 55, która już wcześniej taką rolę pełniła. Zamknięcie się w kolejnych tygodniach poniżej tej średniej będzie złym sygnałem.

WIG tygodniowy

WIG tygodniowy

Na wykresie miesięcznym wyraźnie widać, że tu wszystko rozgrywa się o poziom 50,555. To bardzo istotne wsparcie i WIG cały czas utrzymuje się ponad nim. Jeśli uda się odbić od tego poziomu, droga do kontynuacji wzrostów stoi otworem. W przeciwnym razie czyli w scenariuszu zamknięcia się poniżej wsparcia, kolejne miesiące mogą przynieść pogłębienie korekty.

WIG miesięczny

WIG miesięczny

Także wszystko się rozstrzyga.

A co z zakupami poszczególnych walorów? Trochę ciężko znaleźć coś ciekawego, bo na wielu akcjach panuje mniejsza czy większa wyprzedaż. Poza tym sytuacja na rynkach cały czas się rozstrzyga, więc ostrożność jest jak zawsze wskazana. Jednak kilka walorów jest ciekawych, które pomimo spadkowej tendencji na WIG radzą sobie dobrze.

Cognor zamknął tydzień na plusie i utrzymał się powyżej oporu.

Cognor tygodniowy

Cognor tygodniowy

Jeśli taki popyt się utrzyma, to będzie ciekawa sytuacja, bo na miesięcznym przebił średnią 21 i w grę wchodziłby ruch w górę chociaż do średniej 55.

Cognor miesięczny

Cognor miesięczny

Graal bardzo ładnie utrzymuje się powyżej oporu na 16,56 z roku 2010. Wykres miesięczny:

Graal miesięczny

Graal miesięczny

Również na PKP Cargo wygląda na to, że spadki do 85 zł zostały wykorzystane na zakupy. Dodatkowo udało się zamknąć lukę z początku marca, co świadczy o sile popytu.

pkp cargo dzienny

pkp cargo dzienny

Powyższe spółki prezentują się ciekawie technicznie, więc tu trafiły. Natomiast nie są to oczywiście rekomendacje do zakupu.