czas szykować się do handlowania w tygodniu świątecznym. Jak do tej pory, na samych indeksach bez zmian. Ostatni tydzień nasz wig20 i sp500 trzymały się w pobliżu dolnych wsparć konsolidacji.

sp500, dzienny:

wig20, dzienny:

Dolar cały czas się umacnia, przez co ceny na np. złocie i srebrze mocno spadły w ostatnich dniach. Na razie mocny dolar nie odbił się na giełdach, ale nie można wykluczyć, że stanie się tak z pewnym opóźnieniem. Tymczasem na eurusd tygodniowym widać, że zbliżamy się do chmury w okolicach 1.42, który to poziom może posłużyć za wsparcie. W dłuższym terminie mamy jednak szansę na dalsze umocnienie się dolara (czyli spadki na poniższej parze eurusd).

eurusd, dzienny:

Bardzo ciekawie może być na ropie w najbliższych tygodniach i miesiącach. Na tygodniowym wykresie widać wyraźnie, że po wybiciu dołem opór na 75$ może być poważnym wyzwaniem.

ropa, tygodniowy:

Wg mnie dalszy spadek kursu ropy jest prawdopodobny, dlatego poluję na certyfikaty RCSCRAOPEN, których wartość rośnie przy spadku notowań ropy. Jeszcze ich nie nabyłem, chcę poczekać, aż Chinkou-span (fioletowy) pokona chmurę. Wtedy będę dużo pewniejszy odnośnie kupna. Ewentualnie kupię część certyfikatów w poniedziałek, a resztę po potwierdzeniu. W piątek sprzedałem część akcji, by mieć środki na ew. kupno certyfikatów.

certyfikaty RCSCRAOPEN, dzienny:

Sama chwilowa monotonia na giełdach nie oznacza braku aktywności na innych rynkach. Zobaczymy, czy do końca roku dolar nadal będzie się umacniał, a ropa taniała.