Na wszystko co się dzieje na naszym parkiecie ma duży wpływ giełda amerykańska. Jak można śledzić jej notowania na spokojnie przy kubku kawy, by być na bieżąco z nastrojami za granicą? Jest kilka sposobów.

1. Notowania do metastocka z bossa.pl. Przechodzimy do sekcji Indeksy giełd zagranicznych i możemy pobrać paczkę z danymi do MS zawierającą najważniejsze indeksy zagraniczne z całego świata. Minusem tego rozwiązania jest późne dodawanie paczki – często koło północy.

2. Notowania kontraktów terminowych na rynki zagraniczne. Rejestrujemy się np. u rodzimego brokera xtb.pl i dostajemy do pobrania link z wersją demo Metatradera. Poza parami walutowymi są tam również notowania kontraktów terminowych np. na giełdy w UK czy USA.

Kontrakty notowane są całą dobę, a co jeśli ktoś chce na bieżąco śledzić notowania giełdy na Wallstreet?

3. www.freestockcharts.com pozwala śledzić online notowania par walutowych, akcji rynku amerykańskiego oraz indeksów. Ostatnio używam tylko tej strony. Pozwala zachować swój profil ze swoim templatem, zapamiętuje również narysowane przez nas linie trendu itp. (trzeba się tylko zarejestrować, co jest darmowe).

Szkoda tylko, że nie ma podobnego serwisu w Polsce. Warto przetestować www.freestockcharts.com jeśli ktoś śledzi notowania giełd amerykańskich.

Co ciekawego znalazłem
Super kubki porcelanowe nie tylko dla inwestorów. Jeśli ktoś szuka kubka, który mu będzie towarzyszył podczas sesji to zapraszam 🙂