Witam w nowym roku. Sprawdźmy jak wygląda sytuacja.

Przegląd wig20

Dla wig20 ostatnie dni czy tygodnie nie były dobre i jednak przeważały spadki. Jeśli jednak spojrzymy na wykres miesięczny, to dobrze widać że ostatnie dwa lata to ruch boczny, a i tak kurs jest jeszcze nad linią wsparcia. Trzeba jednak obserwować sytuację. Mógłbym pokusić się o szerszą analizę, ale wciąż dużo tutaj zgadywania:

wig20 miesięczny

Przegląd indeksów

Z poszczególnych branż bardzo dobrze wygląda indeks wig-paliwa. Niedługo napiszę o tym osobny post, ale ze wszystkich branż wygląda to najciekawiej. Po ponad roku na wykresie tygodniowym indeks jest ponad chmurą plus ostatnio zamknął tydzień powyżej oporu. Przy spadających cenach ropy takie zachowanie jest bardzo ciekawe i może rokować dalsze wzrosty. Tygodniowy wig-paliwa:

wig paliwa

Całkiem nieźle wygląda też wig-budownictwo, gdzie również mamy wybicie z chmury na wykresie tygodniowym oraz pokonanie opadającej linii oporu:

wig budowlany

Dla kontrastu wig-telekomunikacja wygląda naprawdę kiepsko – wybicie dołem z chmury i dalszy ruch w dół, poniżej wykres tygodniowy:

wig telekomunikacja

Ciekawe spółki

Arctic ładnie rośnie ostatnimi czasy. Na wykresie tygodniowym wybił się z chmury i kieruje się na północ. Bardzo fajnie, ale niedaleko w strefie 6-8zł jest dużo oporów, wykres tygodniowy:

arctic tygodniowy

Zobaczymy jak sobie poradzi, natomiast na wykresie miesięcznym moją uwagę przykuł fakt, że pokonał ostatnio linię kijun-sen. Dobry znak, warto obserwować co będzie się działo dalej:

arctic miesieczny

Comarch mam od jakiegoś czasu w portfelu, bo bardzo dobrze wygląda na wykresie miesięcznym. Pod koniec 2014 roku wybił się tu z chmury, to znaczy że jest powyżej chmury po ponad 6-letniej przerwie. Poza tym pokonał ostatnio opór na 110 i idzie w górę. Jak dla mnie niezły kandydat to długoterminowej inwestycji. Miesięczny comarch:

comarch miesieczny

Jest jeszcze pkn orlen, ale o nim w osobnym wpisie o paliwach.