Przeglądając spółki natrafiłem na kilka ciekawych, które w mojej ocenie mają potencjał do kontynuacji wzrostów. Sugerowałem się bardziej wykresami miesięcznymi i tygodniowymi, by łatwiej dostrzec przełamania i umiejscowienie wsparć i oporów.
Nie są to rekomendacje kupna, a po prostu wykresy, które przykuły moją uwagę.

Abpl ładnie się trzyma powyżej linii szczytów z 2007 i 2011 roku. Poniżej wykres miesięczny, jak uda sie utrzymać powyżej tego poziomu, to jest szansa na kontynuacje zwyżek.

2014-01-06_abpl

Podobnie Ambra, była tu korekta do wsparcia, ale na razie kurs się utrzymuje. Ponownie wykres miesięczny:

2014-01-06_ambra

Ciech jest o tyle ciekawy, że ma przed sobą kilka oporów. Jednak długoterminowo wygląda to dobrze, bo od około roku kurs utrzymuje się powyżej średniej kroczącej 21, a ostatnio przebił się i trzyma powyżej średniej 55. Dodatkowo łatwo tu wyznaczyć punkty zleceń obronnych. Na pewno będę obserwował, jak będą sobie radzić tutaj byki.

2014-01-06_ciech

Hutmen po długim czasie wrócił na wykresie tygodniowym powyżej średnią 200-sesyjną, której obecnie broni. Jeśli sobie kurs poradzi i będzie chęć do dalszych zwyżek, to może być interesująco:

2014-01-06_hutmen

Przełamanie silnego oporu na Stalprofi znaczy, że chęć do zwyżek jest. Pytanie jak będzie dalej z realizacją planu wzrostowego, bo kilka oporów kurs nadal ma do pokonania. Zobaczymy, blisko obserwuję co się dzieje. Dzienny Stalprofi:

2014-01-06_stalprofi

Ogólnie pomimo silnych wzrostów w 2013 roku nadal widać potencjał i chęć do wzrostów na wielu walorach. Nawet jak nie będą to bardzo spektakularne wzrosty to nie szkodzi – nigdy nie da się wiedzieć tego przed kupnem akcji.