Czasem chce się krzyczeć WIĘCEJ KAPITAŁU. Bywa, że przez weekend nie umiem jednej ciekawej spółki znaleźć, a teraz jak wig ruszył zrobiło się sporo ciekawych setupów. No nic, trzeba grać tym co się ma ;).

Dwie uwagi, zanim zerkniecie na wykresy.

1. Z góry przepraszam za zawalone i nieczytelne wykresy, ale muszę dopracować kolorystykę, żeby było widać wykres 😛

2. Dwie pogrubione średnie kroczące to średnie 100 i 200 SMA czyli Simple Moving Average. Dlaczego tak a nie Expotential napiszę wkrótce.

Na początek mój zakup dzisiejszy, czyli HAWE.

Hawe po korekcie przebił się przez średnie 100 i 200, cofnął się na chwilę do 3,70 i dzis ruszył do góry. Czy i jak wysoko zajdzie – zobaczymy. Technicznie mi się podoba, poza tym perspektywy spółki są bardzo dobre, a szukałem do portfela spółki, o którą mogę być spokojny (znaczy o żadną, nawet żonę, nie można być spokojnym, ale dobra).

Hawe, dzienny:

I kilka ciekawych spółek, które mogą brylować.

Echo wystrzeliło, ale po drodze został jeszcze opór w okolicach 5,5zł. Czy starczy sił bykom? Jego przełamanie zmieniłoby układ sił.

Echo, dzienny:

Impexmetal na dziennym wygląda bardzo dobrze. Trafił nawet do portfela Pulsu Biznesu. Popatrzmy na tygodniowy wykres. Przebił się przez ważny opór w okolicach 5zł, również pokonał w końcu średnią 200, co odchorował małą korektą, ale teraz wrócił do wzrostów. Jakby ktoś nie miał pomysłu, co długoterminowo ładować do portfela, to to jest mój typ.

Impexmetal, tygodniowy:

PKO BP jest na ustach wszystkich za sprawą Majewskiego. Podobna kampania przynosi efekty, ostatnio również wiadomość na temat stanowiska prezesa została dobrze przyjęta. Technicznie jest ciekawie. Wystarczy pokonać opór na 47, ale czy uda się to zrobić z marszu, czy będzie korekta?

PKO BP, dzienny:

To takich kilka pomysłów, ale proszę pamiętać o własnych analizach i podejmować decyzje na własne ryzyko i odpowiedzialność!