Witam po przerwie. W najbliższych postach znacząco będzie poruszony temat inwestowania z Renko. Na razie odsyłam do wyszukiwarki w celu pogłębienia wiedzy o Renko, natomiast niedługo przygotuję poradnik, który szybko wprowadzi w arkana inwestowania z tym rodzajem wykresów. Na dziś przegląd kilku ciekawych wykresów. Mam zamiar robic podobne zestawienia regularnie, także zapraszam do odwiedzin.

Acautogaz

Prosty przykład wybicia, w zasadzie wszystko jest jasne patrząc na wykres:

2013-05-19_acautogaz

acautogaz, dzienny, [box: 0.32]

Dodajmy, że kurs jest w silnym trendzie wzrostowym również na wyższych przedziałach czasowych. Wcześniej kurs przebił lokalny dołek na 30zł, a w minionym tygodniu szczyt w okolicach 32 zł. Wygląda to naprawdę dobrze dla posiadaczy akcji Acautogazu.

Ciech

Ciech, co dobrze widać na wcześniejszym zachowaniu kursu, ma tendencje do silniejszych ruchów, gdzie zaraz po wzroście jest silna korekta. Poza tym trzeba pamiętać, że jeszcze niedawno był dość mocno przeceniony. Teraz jednak kurs pokonał opór w okolicy 25 zł (oczywiście może skończyć się jak przy wcześniejszych przebiciach oporów):

2013-05-19_ciech-dzienny

ciech, wykres dzienny [box: 0.23]

Warto jednak sprawdzić wykres tygodniowy. Widzimy na nim, że nareszcie czerwone średnie się poszerzyły i zadziałały jako wsparcie dla kursu (żółty prostokąt):

2013-05-19_ciech-tygodniowy

ciech, wykres tygodniowy

Jeszcze daleka droga by mówić o hurra optymizmie, ale po długim czasie mamy pierwsze oznaki, że dzieje się tutaj coś ciekawego.

Ekoexport

Na dziennym wykresie widać wyraźnie, że po dość długim ruchu bocznym w zakresie 16-18,5 kurs wybił się górą i po małej korekcie nadal utrzymuje się ponad tym obszarem. Wróży to dobrze na przyszłość. Teraz jest szansa, że jeśli taka tendencja się utrzyma, to kurs pójdzie wyżej:

2013-05-19_eko-dzienny

ekoexport, wykres dzienny [box 0.19]

Jednak należy pamiętać, że okolice 20-25zł mogą być silnym oporem (warto sprawdzić sobie dokładniej możliwe miejsca oporu). Poniżej wykres dzienny w szerszej perspektywie:

2013-05-19_eko-dzienny2

ekoexport, wykres dzienny w szerszej perspektywie