Na SP500 pojawiły się pierwsze oznaki możliwej korekty. Na razie jednak mówimy cały czas o trendzie wzrostowym. Obserwuję, czy czerwona grupa wstęg wytrzyma i czy czasem na oscylatorach (np. CCI 33) nie zejdziemy poniżej 0:

dzienny wykres sp500

dzienny wykres sp500

Zobaczymy – oby nie przydarzyła się większa korekta w momencie gdy Wig20 się obudził i zaczął przełamywać opory.

Poniżej kilka ciekawych spółek, których zachowanie dobrze rokuje na przyszłość:

ATM

ATM wybił się powyżej oporu na 12zł i jak na razie się tu utrzymuje. Przy zajęciu długiej pozycji dość czysty jest stop loss – poniżej dolnej linii wsparcia.

atm - wykres dzienny renko box 0.12

atm – wykres dzienny renko box 0.12

DROP

Kurs przez długi czas był w silnym trendzie spadkowym, zatem tu trzeba dość ostrożnie rozważać temat. W końcu jednak dzieje się coś pozytywnego – przełamany został opór na 10zł, czerwona wstęga reaguje jako wsparcie. Pytanie czy kupujący wytrzymają i pociągną kurs w górę?

drop dzienny renko box 0.1

drop dzienny renko box 0.1

ING

Na wykresie tygodniowym wygląda na to, że opór na 90zł został skutecznie przełamany. Dodatkowo czerwone wstęgi się rozszerzyły, co daje szansę, że trend utrzyma siłę a wstęgi posłużą za wsparcie.

ing wykres tygodniowy

ing wykres tygodniowy

Intercars

Po przebiciu oporów ok. 110 zł kurs wyraźnie rośnie. Wygląda to dobrze, poza tym mamy tu czysty poziom stop loss (poniżej przebitych oporów).

intercars - tygodniowy, renko box 1.12

intercars – tygodniowy, renko box 1.12

Kęty

Po korekcie do 130zł kurs akcji wrócił do wzrostów i przebił opór na 150zł. Teraz jest szansa, że kurs pójdzie wyżej, gdzie czeka tylko kilka linii oporu.

Kęty, wykres tygodniowy, renko box 1.4

Kęty, wykres tygodniowy, renko box 1.4

Warto zwrócić uwagę, że czasem długoterminowe wykresy jak tygodniowe ładnie oddają bieżącą sytuację i prezentują czytelne sygnały.